7 Şubat 2015 Cumartesi

Hamiyet Akan - Göçebe Şehrin Efendisi

 Hamiyet Akan - Göçebe Şehrin Efendisi

uzun zamandır keyifle izlediğim blog arkadaşım Hamiyet Akan'ın ilk şiir kitabını çıkardı. yazın alınıp, okunacak listemde.

kendisini kutluyorum :)

sevgiyle. 

---


Bedenimin göçebe şehrinde, efendilik yapıyor ellerin.Dudaklarımın kıyı kentlerinde duruyor ibadete, kutsuyor ayinlerle. En kızılını içiriyor şarapların, kızılca dokunuyor ellerin, göçebe şehrime. Şiir, nefes almanın diğer adıydı. En derin okyanusların, en kuvvetli boranlarından sağ çıkabilme savaşıydı. Bir vadide yankılanan sesimizin, kalbimizin ritmiyle buluşmasıydı. Şiir, suya yazılan hayalleri okumaya çalışmaktı. Biletsiz bir yolcu gibi yol ortasında durup saatlerce beklemekti. Kör kuyulara dilekler için atılan paralar gibi, senelerce bekleyip yıllanmaktı. Zaman geçtikçe şarap gibi güzelleşip, değer kazanmaktı. Kelimeleri anka kuşunun kanadından yakalama telaşıydı. Bir girdabın içinde çekilirken derinlere, en tepeye çıkmak için kulaç atmaktı. Hayaller ülkesinde, düşleri kalem kâğıtla buluşturmaktı. Öyleyse şiir bir sevda düşlemesinin başkahramanıydı. Bana düşense şiiri doyasıya yaşamaktı. Yaşadıkça yazıyorum, yazdıkça nefes alıyorum.

(Tanıtım Bülteninden)

5 yorum:

Hamiyet Akan dedi ki...

Sevgili Tolga, beni gerçekten mutlu ettin. Çok teşekkür ederim ilgine ve desteğine :)
Sevgi ve muhabbetlerimle

Tolga dedi ki...

şiirlerini seviyorum,bişi yapmadım sevgili hamiyet :)
sevgiyle.

Tolga dedi ki...

yazın okunacaklar listemde :)

Hamiyet Akan dedi ki...

Daha ne yapacaksın güzel insan :) Kitabım elinde olduğunda yorumlarını da bekliyorum :)Tekrar çok teşekkürler. Mutlu geceler :)

Tolga dedi ki...

okyunca yorumlarımı da yazacağım :)
tekrar hayırlı olsun,mutlu geceler :)